Karnawał trwa w najlepsze, a my przygotowujemy się do kolejnych realizacji. W tym roku znów zaczynamy od przepatrzenia nowości muzycznych poruszających tłumy dzieciaków. W trakcie tańców wykorzystamy swoje pomysły a mamy ich naprawdę dużo. Zobacz jak się nimi dzielimy na profilu
FACEBOOK ANIMATOR Z PASJĄ

A poniżej 8 zabaw, o których możesz przeczytać również pod linkiem: STRONA WWW ANIMATOR Z PASJA PL

4 podstawowe zabawy, które są na każdym karnawale:

1. Pokaz strojów karnawałowych w rytmach muzyki. To podstawa na każdym balu – przygotuj zestaw kilku piosenek tematycznych, śmiesznych i  znanych. Następnie ustaw dzieci po obu stornach sali lub w kole a na środek zaproś wybrane grupy. Nie zapomnij stworzyć ciekawej historii, która wzbogaci występ i pokaz danej „ekipy

  • -niezwyciężeni zawsze pomocni i nie znający strachu Superbohaterowie – przed Wami moi koledzy po fachu – Batman, Spiderman…
  • -a gdy za oknem usłyszysz syreny i poczujesz dym – już nie musisz się bać pomogą nasi nieustraszeni strażacy i policjanci…

2. Podstawowy zabawa podczas karnawału to pociąg… spróbuj go urozmaicić:

  • -pociąg zatrzymuje się w różnych miastach, gdzie gra inna muzyka
  • -pociąg jedzie w tunelu czasu i odwiedza różne bajki
  • -pociąg ma do pokonania różne przeszkody – przygotowujemy slalomy, tunele i liny
  • -pociąg zatrzymuje się gdy muzyka przestaje grać a przyspiesza, gdy muzyka staje się głośniejsza

3. Limborak – tradycyjne przejście pod zniżającym się kijem lub liną. Podczas zabawy nie zapomnij o udekorowaniu w rekwizytów i śmiesznych wygibasach zadanych imprezowniom.

4. Taniec na gazecie – w parach lub pojedynczo dzieci tańczą na rozłożonej na ziemi gazecie. Po pewnym czasie zatrzymujemy muzykę i składamy gazetę na pół – rozpoczynamy taniec i wymyślamy ciekawe zadania. Gazetę składamy aż do momentu stania na 1 nodze na palcach.

Teraz nasza kolej – te pomysły na pewno wykorzystamy w swoich karnawałach – spójrz, może Cię zainspirujemy:

4 zabawy, które rozkręcą imprezę

5. Zaczniemy od balonów – do różnych kolorów włożymy kartki z zadaniami – najlepiej, aby były napisane dużą czcionką. Na sygnał tańczymy w rytm lubianych przez dzieci melodii. Gdy muza ucichnie wybieramy dany kolor i pozwalamy go przebić dzieciom butem lub innym sposobem. Ukażą się złożone kartki i nasze zadania, które nie będą łatwe – dużo trudnych ewolucji i ciekawych rozwiązań np.:

  • dobierzcie się w trójki, i trzymając jedną rękę na głowie kolegi/koleżanki podskakujcie jak małpki
  • dotknij osobę, która ma coś zielonego na sobie.
  • zaśpiewaj na głos będzie, będzie zabawa….

6. Kolejna zabawa z balonami – przy mniejszej ilości dzieci rozdaj wszystkim dzieciom nadmuchane balony. W trakcie zadania dzieci grupują się kolorami i mają za zadanie wykonać taneczne polecenie np. stworzyć pociąg, zatańczyć w kółku, zrobić tunel między nogami.

7. Tym razem wykorzystamy gazety, które już rozdaliśmy – tworzymy z nich kulki i mocno gnieciemy. Gdy muzyka przestanie grać zatrzymujemy się i uczestnik wybiera sobie osobą, z którą wymieni się kulką za pomocą rzutu. Latające nad głową kulki na pewno rozbawią i rozkręcą towarzystwo.

8. Na koniec propozycja walki na taniec dwóch grup. Puszczamy muzykę, która jest bardzo popularna i wszystkie dzieci ją znają. Dzielimy grupę na dwie lub trzy drużyny, które stają w odległości twarzami do siebie. I ruszamy – która będzie kreatywnie tańczyć i realizować swoje pomysły – zadania to nie tylko dobra zabawa, ale zmuszenie pozostałych do tańca i uśmiechu!

Ok na dziś tyle a my pracujemy dalej!